Často kladené otázky a obecná pravidla

Na této stránce najdete mé odpovědi na často kladené otázky ohledně homeopatie a použití homeopatik.

Tato pravidla jsou opravdu obecná a orientační. Tak jak je každý člověk jedinečný, tak i léčba je velmi individuální a originální. Proto se vždy ptejte, není-li cokoliv jasné.

Kde a jak skladovat homeopatické léky? Léky skladujte na suchém místě a v pokojové teplotě.  Doporučuji vyhnout se silným elektromagnetickým zářičům a přírodním živlům – slunci, vodě, ohni.

Jak homeopatika užívat? Dospělým doporučuji (dle mých instrukcí, které jsou individuální) vycucat kuličku nebo rozpustit pod jazykem. Vhodné je čtvrt až půl hodiny před podáním nejíst nebo nepít. Miminkům a malým dětem stejně, pokud je problém s podáním kuličky, doporučuji rozpustit kuličku v kapičce mateřského mléka nebo převařené vody. Smí se sahat pouze na kuličku, která je určena k momentálnímu užívání.

Můžu užít více druhů homeopatik najednou? Pokud homeopat neurčí jinak, můžete kombinovat více druhů homeopatik. Existují ale případy, kdy je vhodné mít několikaminutovou nebo i několikahodinovou pauzu mezi různými druhy. Opět záleží na konkrétní situaci a dávkování.


Ve které části dne by se měli homeopatika užívat?  Nejlepší účinek homeopatik je, když si je vezmete v klidu. Tělo v tu chvíli nejlépe vstřebá energii a zakomponuje informaci z léku do sebe. Jsou samozřejmě výjimky, kdy je zapotřebí si vzít lék před cestou, zkouškou nebo v době, kdy se situace zhoršuje a lék potřebujeme hned a v klidu nejsmeJ. Totéž platí, pokud si bereme lék opakovaně často.

Mají homeopatika expirační dobu? Pokud jsou dobře uskladněná, tak ne. Stále užíváme léky vyrobené zakladatelem homeopatie, tedy přes 300 let a stále jsou stejně účinné.

Existují látky, které tlumí nebo dokonce ničí účinky homeopatik? Často uváděné látky jako je mentol, kafr nebo např. káva nemají vliv na účinek homeopatik v případě, že jste na ně pravidelně zvyklí. Kafr a podobné silně aromatické látky nepoužívejte těsně před či po podání homeopatika. Obecně platí, že při užití léku by měla být ústa čistá. V akutních situacích, kdy musíte užívat homeopatický lék často opakovaně, nebudete hledět na to, kdy naposledy bylo něco v ústech.

Má homeopatie vedlejší účinky? Homeopatické léky jako takové vedlejší účinky nemají. Na druhou stranu se lékem (který jak víme, léčí ne nemoc, ale člověka) aktivují Vaše vnitřní procesy, některé se mohou urychlit, některé změnit. Pozorujte proces a při jakýchkoliv větších změnách mi o všem co se ve Vás nebo kolem Vás poreferujte.

Pozorování jako součást léčby Je vhodné během léčby sledovat sebe nebo Vaše děti a to jak na fyzické, tak i duševní úrovni. Pozorujte, jak reaguje na Vás okolí, co se mění ve Vás i okolo Vás, jakou máte hladinu energie, jak spíte, jaké mátě chutě. Je to pro pokračování terapie a další konzultace velmi důležitá součást a pomůže při výběru dalších postupů.

Kdy se objeví účinek léčby? Obecně účinek léčby je okamžitý, pro naše smysly se většinou dostaví během několika hodin nebo dní. Záleží také na tom, co spolu řešíme, účinek léku je jiný např. při horečkách a jiný při léčení depresí nebo závislostí.

Nevhodně zvolený lék: V případě, že užijete nevhodný lék, tak se nic nestane. Lék se nemá v těle s čím spojit, s čím rezonovat a tím pádem energie odejde. Je to jako kdybyste si představili, že na Vás někdo mluví nesrozumitelnou řečí, tak ho budete ignorovat a jednoduše se nic dít nebude…

Jak fungují homeopatika? Odpověď na tuto otázku může být složitá, ale i velmi jednoduchá…:-). Nejraději nicméně vysvětluji při osobním setkání.

Důležité vědět: Léky dostanete ve většině případů v pytlíčku s datem a Vaším jménem. Podle data se pak můžeme orientovat při dalším hodnocení účinku.

Při celkové terapii vždy svým klientům dávám osobní léky a neprozrazuji jim název léku v okamžiku podání. Můžeme se k tomu vrátit po pár měsících a zhodnotit témata, na kterých byla léčba postavena.

Můj osobní vzkaz:
Chtěla bych Vám tímto sdělit, že jsem připravená odpovídat na jakékoliv otázky. Nebojte se zeptat na cokoliv.  Odhoďte strachy a obavy. Žádná otázka není hloupá, strach ani obava není problém. Naopak jejich vyslovení vede k nalezení cesty k řešení. Své klienty nehodnotím, neposuzuji a neodsuzuji. Odhoďte stud přede mnou, před sebou a buďte maximálně upřímní a otevření.

Vím, že je to často bolestivé, nechce se Vám do toho, ale věřte mi, že pokud to dokážete, tak posun je obrovský…

Každý lidský příběh je pro mne jedinečný, má hluboký smysl a rozhodně všichni mají stejnou šanci a prostor k uzdravení. Je to jen na Vás…

 

                                                                                                                                                      Vaše Vladimíra